
Wybierając jeden z oferowanych przez nas modeli outsourcingu testów, zastanów się w jakim stopniu planujesz zaangażować się w proces testowania. Czy niezależność testów jest dla ciebie kluczowa? Czy potrzebujesz testera, zespołu testerskiego, a może tylko chcesz co jakiś czas wykonać test tworzonej przez siebie aplikacji? Poznaj korzyści poszczególnych modeli.
Skorzystaj z usług outsourcingu doświadczonych testerów i inżynierów testów, którzy testują oprogramowanie lub mogą dołączyć do Twojego zespołu testerskiego. W razie potrzeb zbudujemy kompletny zespół, który będzie realizował powierzone zadania w projektach oraz wesprze Twoją organizację w tworzeniu właściwej strategii testów oprogramowania.
Ten model daje następujące korzyści:
TaaS to model usługowy czerpiący z filozofii chmury – nie tylko pod względem narzędzi hostowanych w chmurze, ale także tzw. chmury umiejętności. Oznacza to, że zespoły realizujące usługi testowe budowane są w taki sposób, żeby były w stanie pokryć różnorodne wymagania względem testów w danym projekcie.
Dzięki „chmurze kompetencji” do zadań delegowani są właśnie ci specjaliści, którzy dysponują wymaganymi umiejętnościami. Kiedy twój projekt wymaga zwiększenia zasobów, zlecasz więcej zadań, a kiedy w danym momencie potrzeby się zmniejszają, model usługowy pozwala na ograniczenie kosztów czasu nieprodukcyjnego.
Ten model posiada następujące zalety:
Dzięki współpracy w modelu Managed Testing Services / Testing Factory uzyskasz pełne i proaktywne wsparcie w zarządzaniu wszystkimi działaniami testowymi. Umowa Managed Services gwarantuje klientowi kompleksową obsługę w zakresie Quality Assurance we wszystkich prowadzonych projektach rozwoju oprogramowania.
Ten model daje następujące korzyści:
Testowanie oprogramowania realizowane przez JCommerce uobejmuje kompleksowe wsparcie w zakresie testów, zarówno w modelu team extension (wynajęcie testera do uzupełnienia własnego zespołu), team leasing (wynajęcie całego zespołu testerskiego do projektu klienta), jak i w realizacji konkretnych zadań lub projektów zleconych przez klienta. Certyfikaty testerów JCommerce:
Procedury, metodologia Quality Assurance, podejście do testów i wdrożone procesy obrazuje diagram poniżej
Prawdą jest, że zatrudnienie testera wymaga dodatkowego budżetu, jednak jest to raczej rodzaj inwestycji w projekt.
Zatrudnienie testera pozwala znacznie ograniczyć koszty produkcji oprogramowania:
Testerzy posiadają szerokie doświadczenie w analizowaniu dokumentacji projektowej i nie zajmują się wyłącznie testowaniem, co ma na celu wyeliminowanie błędów, zanim rozpocznie się proces produkcyjny. Poprawienie dokumentacji to kilka, a nawet kilkadziesiąt razy niższy koszt niż naprawa środowiska produkcyjnego
Obecność testera pozwala programistom skupić się na wytwarzaniu oprogramowania – bez testera to oni muszą wykonać tę pracę, co znacznie wydłuża proces wytwórczy i obniża jego jakość
Jeśli nawet dochodzi do sytuacji, w której testerzy blokują wydanie nowej wersji oprogramowania, to jedynie w przypadku, gdy wprowadzenie jej spowodowałoby pojawienie się krytycznych błędów w środowisku produkcyjnym, a to z kolei mogłoby wpłynąć na spadek zaufania klientów oraz straty wizerunkowe.
Testerzy posiadają odpowiednie umiejętności, aby określić, jakie scenariusze powinny być przeprowadzone, co skraca czas procesu testowego przy zachowaniu jego wysokiej jakości
Niestety, proces wytwarzania oprogramowania jest bardzo skomplikowany i nie ma możliwości, żeby całkowicie uniknąć błędów. Programiści często posiadają wiedzę tylko na temat modułów, które wytworzyli. Tester natomiast posiada wiedzę na temat całości aplikacji, co pozwala na jej odpowiednie zintegrowanie i uniknięcie wynikających z tej integracji błędów. Korzystanie z know-how testera ma na celu również poprawne analizowanie wymagań wytwarzanego oprogramowania
Doświadczenie i poziom wiedzy programisty mają znaczny wpływ na jakość wytwarzanego przez niego oprogramowania. Niestety jako ludzie nie jesteśmy w stanie uniknąć pewnych aspektów. Oto, dlaczego warto powierzyć testowanie aplikacji wykwalifikowanym testerom.
Każdy człowiek ma swój unikalny sposób myślenia i na swój sposób analizuje wymagania. Nawet najlepszemu programiście może zdarzyć się, że wyciągnąć niewłaściwy wniosek na podstawie dokumentacji – może to zostać łatwo zweryfikowane przez testera.
Istnieje zasada, zgodnie z którą nie powinno się testować napisanego przez siebie kodu. U programisty może pojawić się tendencja do udowadniania, że oprogramowanie działa. Takie przywiązanie do wyników własnej pracy wpływa na obiektywność testów. Skoro i tak ktoś inny powinien sprawdzić kod, warto, aby zajęła się tym osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę w tym zakresie.
Dzięki obecności testera programiści mogą skupić się na swojej części pracy, co przekłada się na to, że wykonują ją szybciej.
W sytuacji, gdy programista sam testuje aplikację, cała jakość, bezpieczeństwo i wydajność aplikacji pozostaje w rękach osób, które nie posiadają w tym zakresie specjalistycznej wiedzy. Ukryte problemy związane z tym podejściem pojawią się dopiero w środowisku produkcyjnym, gdzie jakakolwiek zmiana wiąże się ogromnym kosztem.
Szukasz doświadczonych testerów oprogramowania lub usług testowania? Napisz do nas i dowiedz się więcej.