Najczęściej budujemy hurtownie w oparciu model Kimballa natomiast nie jest nam obce również podejście DataVault 2.0 Nasi architekci dobiorą właściwe podejście zależnie od charakteru przetwarzanych danych i przygotowują optymalny projekt hurtowni danych wykonywany następnie przez zespoły deweloperskie.
Budowa procesu ETLImplementujemy mechanizmy zasilania tabel danymi ze wszystkich zidentyfikowanych źródeł, uwzględniając potrzebne przekształcenia oraz harmonogram zasilania hurtowni danych.
Przeprowadzamy audyty i testy poprawności działania hurtowni danych pozwalające na zweryfikowanie jakości rozwiązania oraz zaplanowanie modyfikacji.
Hurtownia danych w chmurzeDla chmurowych hurtowni danych wybieramy i konfigurujemy właściwy zestaw usług w obrębie chmury Microsoft Azure lub Snowflake. Posiadamy tytuł Złotego Partnera Microsoft, a także Snowflake Partner.
Współpraca z JCommerce daje Ci dostęp do kompetencji i doświadczenia najlepszych specjalistów na rynku, bez konieczności ponoszenia kosztów długotrwałej rekrutacji.
Hurtownia danych umożliwia przeprowadzenie analiz z uwzględnieniem danych historycznych pochodzących nawet sprzed kilkunastu lat. Zgromadzone dane są uporządkowane, zarchiwizowane i przechowywane w centralnej bazie danych, a także mają wdrożoną politykę kopii zapasowych. Dzięki temu hurtownia danych wpływa na zwiększenie kontroli nad dostępem do danych i informacji a tym samym poprawę bezpieczeństwa.
Z biegiem czasu potrzeby informacyjne wzrastają, co jest naturalnym wynikiem rozwoju firmy, zatem specjalista BI pełni rolę wsparcia dla użytkowników końcowych hurtowni danych, którzy powinni pozostać z nim w stałym kontakcie, aby wspólnie na bieżąco weryfikować potrzeby biznesowe organizacji i dostosowywać systemy analityczne.
Istnieją różne sposoby analizy danych zawartych w hurtowni. Dobierane są one w zależności od aktualnych potrzeb, jednak najczęściej spotykane rozwiązania to:
Tytułem Złotego Partnera Microsoft w zakresie Data Platform zostaliśmy nagrodzeni dzięki spełnieniu wymagań i potwierdzeniu swoich kompetencji w jednym z obszarów:
Dogłębna analiza sytuacji klienta, jego potrzeb oraz celów biznesowych, jakie mają być realizowane na bazie zebranych danych, pozwala naszemu zespołowi na zaprojektowanie optymalnej architektury hurtowni danych, baz źródłowych i magazynów danych operacyjnych. Dzięki pracy włożonej we właściwe zbudowanie architektury rozwiązania klient może nie tylko w pełni wykorzystywać potencjał narzędzi wizualizacji danych, ale również rozwijać hurtownię danych o kolejne źródła danych, a tym samym poszerzać jej możliwości.
Przeczytaj więcej o wykorzystywanych przez nasz zespół Business Intelligence typach architektury hurtowni danych.
Chmura stanowi znakomite środowisko do umieszczenia w niej hurtowni danych. Wykorzystanie rozwiązań chmurowych oferowanych przez dostawców takich jak AWS, Azure czy Google Cloud pozwala uzyskać dużą elastyczność.
Architektura hurtowni danych bazująca na chmurze jest odporna na duże i nieregularne obciążenia danymi oraz można ją dowolnie skalować. Ponadto chmurowe hurtownie danych powinny być dość proste w zarządzaniu, a także mogą być zautomatyzowane, co dodatkowo upraszcza obsługę i konfigurację usługi.
Tworzenie hurtowni danych w chmurze oferuje wiele korzyści związanych z optymalizacją kosztów, w tym:
Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia do tworzenia hurtowni danych w chmurze, takie jak wydajne i łatwe w obsłudze bazy danych w oparciu o rozwiązania Snowflake, które doskonale integrują się z narzędziami analityczno-raportowymi takimi jak Microsoft Power BI, Qlik, Tableau czy SAP BusinessObjects.
Podzbiory centralnej hurtowni danych lub samodzielne bazy danych czerpiące dane z hurtowni o zawężonej tematyce to minihurtownie (ang. data marts), które obejmują wybrany obszar biznesowy, np. marketing czy księgowość.
Bardzo ważne jest, aby data marts były spójne z główną hurtownią, dzięki temu hurtownia baz danych będzie wiarygodnym źródłem dla minihurtowni. Ważną rolę odgrywają tutaj architektura hurtowni danych oraz procesy ETL (Extract, Transform, Load), które umożliwiają integrację danych z różnych źródeł, ich transformację i załadowanie do bazy docelowej.
Wyodrębnienie obszarów tematycznych w hurtowni dostarcza licznych korzyści, ponieważ pozwala m.in.:
Specjaliści Business Intelligence z JCommerce wdrożyli wiele hurtowni danych, dlatego wiemy, jak pomocne dla użytkowników są uporządkowane i zarchiwizowane informacje. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat oferty i usług.