Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - Usługi IT

Usługi IT

W czasach Big Data duża ilość, zmienność i różnorodność danych wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi analitycznych. Firmy, które korzystają z naszych narzędzi Business Intelligence uzyskują pełen obraz płynący z danych, a dzięki temu nieograniczone możliwości prognozowania i odkrywania nowych informacji.

Wybór dostawcy/narzędzia

Jak wybrać dostawcę oprogramowania Business Intelligence?

Decyzja o wyborze dostawcy oprogramowania jest bardzo złożonym zadaniem, ponieważ wdrożenie nowego systemu w firmie będzie miało znaczący wpływ na jej funkcjonowanie pod względem organizacyjnym. Wybór dostawcy oprogramowania powinien być więc poprzedzony gruntowną analizą potrzeb firmy. Muszą zostać określone zarówno kluczowe wymagania funkcjonalne systemu, jak i rola jaką ma on spełniać w organizacji. Dopiero po tych działaniach można opracować zapytanie ofertowe oraz mechanizm oceny ofert. Jednakże docelowo rozwiązanie może składać się z narzędzi różnych producentów oprogramowania. Przykładowo, hurtownia danych może być zbudowana z wykorzystaniem narzędzi firmy Microsoft, a oparte na niej kokpity menadżerskie mogą zostać stworzone przy pomocy platformy QlikView. Dlatego, podczas wyboru odpowiednich narzędzi, najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z doświadczonymi specjalistami Business Intelligence, którzy pomogą dobrać optymalny i dobrze zintegrowany zestaw komponentów.

Jak wybrać system Business Intelligence?

Rynek IT jest bardzo dynamiczny i ciągle pojawiają się na nim coraz to lepsze i wydajniejsze systemy Business Intelligence, dlatego ciężko jednoznacznie wskazać, który system jest najlepszy. Problem doboru odpowiedniego dostawcy i narzędzi został szerzej przedstawiony w pytaniu powyżej: Jak wybrać dostawcę oprogramowania Business Intelligence?

Czy są gotowe rozwiązania/scenariusze/modele Business Intelligence dopasowane do wybranej branży?

Część dostawców systemów Business Intelligence dysponuje gotowymi modelami dostosowanymi do konkretnych branż i zastosowań biznesowych, co znacznie skraca czas ich wdrożenia. Przeważnie specjaliści BI prezentują przykłady wdrożeń w formie ich opisów oraz case study klientów.

Czy systemy Business Intelligence to rozwiązania webowe czy desktopowe?

Większość systemów Business Intelligence posiada narzędzia zarówno webowe jak i desktopowe. Narzędzia skierowane do analityków, służące raportowaniu i analizie danych, prawie w każdym wypadku posiadają interfejs webowy. Jednakże większość narzędzi skierowanych do osób zajmujących się integracją czy modelowaniem danych należy do narzędzi desktopowych.

 

Wróć do FAQ

Skontaktuj się z nami