Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - Usługi IT

Usługi IT

W czasach Big Data duża ilość, zmienność i różnorodność danych wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi analitycznych. Firmy, które korzystają z naszych narzędzi Business Intelligence uzyskują pełen obraz płynący z danych, a dzięki temu nieograniczone możliwości prognozowania i odkrywania nowych informacji.

Użytkownicy systemów Business Intelligence

Czy systemy Business Intelligence są narzędziem dla analityków, menedżerów, czy dla działu IT?

Narzędzia Business Intelligence warstwy prezentacyjnej są przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Łatwość obsługi, przejrzysty wygląd, wysoka szybkość działania i intuicyjny interface sprawiają, że analitycy i menedżerowie mogą sprawnie wyszukiwać potrzebne informacje i dokonywać analizy danych. Jednakże warto pamiętać, że prawidłowe wdrożenie takiego systemu wymaga odpowiedniej specjalistycznej wiedzy z zakresu Business Intelligence. W szczególności dotyczy to warstwy czyszczenia danych, integracji oraz ich przygotowania w strukturach hurtowni danych (celem ułatwienia i przyspieszenia raportowania).

Czy użytkownik biznesowy poradzi sobie ze stworzeniem raportu w systemie Business Intelligence?

System klasy Business Intelligence z założenia nie wymaga wiedzy programistycznej i jest przeznaczony właśnie dla użytkowników biznesowych. W systemach BI można tworzyć raporty o różnym poziomie złożoności. Firmy IT oferują szkolenia pozwalające zapoznać się z podstawami tworzenia raportów, jak i zaawansowanymi technikami niezbędnymi do budowy bardziej złożonych raportów. Ponadto w przypadku jakichkolwiek problemów chętnie służą specjalistyczną pomocą.

Czy do tworzenia analiz niezbędna jest wiedza informatyczna?

Systemy Business Intelligence są przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Producenci oprogramowania starają się dostarczyć jak najprostsze i najbardziej intuicyjne narzędzia dla użytkowników. Systemy te oferują wiele możliwości analizy danych – od najprostszych operacji po rozbudowane funkcje statystyczne i predykcyjne, niemniej jednak ich użycie, z założenia, nie wymaga zaawansowanej znajomości programowania.

Czy do raportów mają dostęp tylko użytkownicy, dla których zakupiona jest licencja?

Producenci systemów Business Intelligence stosują różne formy zarządzania licencjami, dlatego pomagamy wybrać odpowiedni system, jego wersję oraz w miarę możliwości sposób licencjonowania. Część z proponowanych na rynku narzędzi pozwala wykorzystać licencje per server (bez limitu użytkowników) lub licencje per user (limitowana liczba nazwanych lub równolegle aktywnych użytkowników), co daje duże możliwości w doborze licencji. Niezależnie od tego wiele systemów Business Intelligence oferuje eksport danych do różnych formatów (np. pdf, xls), dzięki czemu raporty mogą być udostępnione większej grupie użytkowników, o ile licencja tego nie zabrania.

Jakie umiejętności są niezbędne podczas używania systemów Business Intelligence?

Do używania systemów Business Intelligence niezbędna jest podstawowa wiedza dotycząca obsługi komputera. Główny nacisk należy położyć na wiedzę merytoryczną (czego oczekuję od raportu?), a nie na wiedzę techniczną (jak zrobić raport?).

Sposób korzystania z narzędzi Business Intelligence prezentowany jest w prosty i dokładny sposób podczas szkoleń, w trakcie których użytkownicy, wykonując ćwiczenia praktyczne, uczą się sprawnie korzystać z systemu.

 

Wróć do FAQ

Skontaktuj się z nami