Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - Usługi IT

Usługi IT

W czasach Big Data duża ilość, zmienność i różnorodność danych wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi analitycznych. Firmy, które korzystają z naszych narzędzi Business Intelligence uzyskują pełen obraz płynący z danych, a dzięki temu nieograniczone możliwości prognozowania i odkrywania nowych informacji.

Możliwość integracji dotychczasowych narzędzi z systemem klasy BI

Czy warto implementować osobny system klasy Business Intelligence w sytuacji, gdy organizacja posiada już systemy bazodanowe i raportujące?

Systemy Business Intelligence stanowią znakomite dopełnienie istniejących systemów bazodanowych i raportowych. Raporty w systemach ERP często są niewystarczające i nie pozwalają na zaawansowane oraz przekrojowe analizy, szczególnie w sytuacji, gdy raport powinien obejmować dane z wielu źródeł. Integracja obecnych narzędzi w systemie Business Intelligence umożliwia dostęp do wszystkich danych organizacji, co pozwala na zobrazowanie pełnej sytuacji przedsiębiorstwa. Tak ujednolicone dane stają się źródłem dla raportów i dashboardów, które w łatwy sposób mogą być dystrybuowane do wielu odbiorców. Niezbędna jest współpraca z profesjonalnym partnerem biznesowym, który pomoże zidentyfikować wszystkie atrybuty i miary kluczowe dla wskazanych analiz oraz zaprezentuje je w systemie w czytelny i przejrzysty sposób. Ułatwi to podejmowanie decyzji na poziomie całego przedsiębiorstwa, dając wgląd w kluczowe informacje operacyjne i pozwalając na szybsze określenie krytycznych problemów.

Czy należy modyfikować obecnie wykorzystywane systemy informatyczne, aby zintegrować je z systemem Business Intelligence?

Wdrożenie systemu Business Intelligence najczęściej nie wymaga żadnej ingerencji w obecnie wykorzystywane systemy. Jednakże zdarza się, że może być wymagana dodatkowa konfiguracja systemów w celu połączenia ich z narzędziami systemu BI.

Czy systemy Business Intelligence zintegrują się z aktualnie wykorzystywanymi systemami?

Dostawcy systemów Business Intelligence doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest integracja danych pochodzących z różnych systemów, dlatego wychodzą naprzeciw temu wymaganiu umożliwiając bezproblemowe połączenie z różnymi systemami. Najczęściej korzystają przy tym z wielu dedykowanych sterowników, dzięki którym mogą bezpośrednio łączyć się z innymi systemami czy bazami danych. Lista dostępnych sterowników stale się powiększa z każdą nową wersją danego systemu Business Intelligence. Należy jednak mieć na uwadze, że lista ta zależy od konkretnego rozwiązania.

 

Wróć do FAQ

Skontaktuj się z nami