Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - Usługi IT

Usługi IT

W czasach Big Data duża ilość, zmienność i różnorodność danych wymaga zastosowania zaawansowanych narzędzi analitycznych. Firmy, które korzystają z naszych narzędzi Business Intelligence uzyskują pełen obraz płynący z danych, a dzięki temu nieograniczone możliwości prognozowania i odkrywania nowych informacji.

Business Intelligence a Excel

Czy narzędzia Business Intelligence działają podobnie jak Excel?

Systemy Business Intelligence przeważnie oferują o wiele więcej możliwości niż Excel. Pozwalają wykonywać bardziej zaawansowane analizy, łatwo wyszukiwać informacje oraz prezentować wyniki w sposób bardziej efektywny i przejrzysty. Zapewniają działanie na zintegrowanych danych z całego przedsiębiorstwa oraz dbają o wysoki poziom ich bezpieczeństwa. Korzystając z systemu Business Intelligence przedsiębiorstwo posiada wszystkie dane w jednym miejscu, a nie w rozproszonych niezintegrowanych plikach.

Czy można zapisać obiekty z systemu Business Intelligence do Excela?

Wiele systemów Business Intelligence pozwala zapisać wynik raportu do pliku programu Excel. Zaznaczyć tu jednak należy, iż niektóre systemy pozwalają wyeksportować nie tylko cały raport, ale również jego poszczególne elementy, takie jak zakładki, tabele, wykresy itp. Należy jednak postawić sobie tutaj pytanie – po co? Jeśli w celu udostępnienia danych użytkownikom zewnętrznym, to ma to uzasadnienie, w innym wypadku eksport jest zbędny, ponieważ system BI efektywnie zastępuje funkcjonalność Excela i często ma bardziej zaawansowane możliwości prezentacji danych niż program Excel.

Czy można w łatwy sposób wyeksportować wyniki z systemu Business Intelligence do Excela?

Wszystkie wdrażane systemy klasy Business Intelligence pozwalają na importowanie i eksportowanie danych oraz wyników z/do Excela. Zarówno ze starszych wersji, jak i tych najnowszych. Przeważnie narzędzia służące do obsługi ETL mają predefiniowany sterownik do obsługi plików .xls oraz .xlsx z racji, iż jest to bardzo często spotykane źródło danych.

 

Wróć do FAQ

 

Skontaktuj się z nami