Tworzymy funkcjonalne i interaktywne raporty i kokpity menedżerskie umożliwiające właściwą wizualizację danych i analizę pod kątem wsparcia kluczowych decyzji biznesowych.
Zarządzanie metadanymiW tworzonych przez nas hurtowaniach danych tworzymy struktury porządkujące informacje o gromadzonych danych, a także procesy odkrywania, analizowania i pojmowania zależności pomiędzy obiektami.
Dostarczamy narzędzia pomagające zidentyfikować trendy i ukryte zależności między danymi pochodzącymi z różnych źródeł.
Zarządzanie danymi podstawowymiImplementujemy rozwiązania Master Data Management, które zapewniają odpowiednią jakość, spójność i dystrybucję informacji w obrębie całej firmy.
Budujemy aplikacje do planowania i monitorowania procesu budżetowego, a także integrujemy je z istniejącymi w organizacjach systemami raportowymi.
Zarządzanie jakością danychUsługi Data Quality zapewniają wysoką dokładność i wiarygodność analiz biznesowych, które mogą przyczynić się do poprawy jakości obsługi klienta, odkrycia nowych szans i obszarów rozwoju, a także ograniczeniu kosztów.
Projektujemy architekturę i wdrażamy hurtownie danych, zapewniającą bezpieczeństwo przechowywanych danych oraz szybkie przeszukiwanie i efektywną analizę.
Integracja danychOpracowujemy procesy integracji danych (ETL) pozwalające na przetworzenie dużej ilości danych w łatwo dostępne, usystematyzowane i użyteczne informacje.
Systemy Business Intelligence wdrażane przez firmę JCommerce są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.
JCommerce wdraża wykorzystywane na całym świecie rozwiązania w tym QlikView, Qlik Sense oraz Microsoft Power BI. Nasza firma została mianowana Złotym Partnerem Microsoft w zakresie analizy danych dzięki spełnieniu wymagań kompetencyjnych w obszarach:
Oferujemy szeroką gamę metod raportowania i analiz. Są wśród nich:
Niezależnie od tego, która z powyższych metod zostanie wybrana, gromadzone informacje już zawsze będą efektywnie wykorzystywane.
Dzięki naszym rozwiązaniom użytkownik w prosty i szybki sposób znajduje ukryte prawidłowości i zależności między informacjami zgromadzonymi w hurtowniach danych. Proces eksploracji danych polega na selekcji, zestawieniu i analizie danych. Tak dobrane i zaprezentowane informacje mogą odpowiedzieć na wiele pytań, np.:
Tworzone przez nas hurtownie danych to scentralizowane i rozbudowane bazy, które służą do przechowywania olbrzymiej ilości pochodzących z różnych źródeł i przepływających przez firmę informacji.
Oprócz tego, że umożliwiają szybkie przeszukiwanie i efektywne analizowanie całej swojej zawartości, to ich posiadanie przekłada się na liczne korzyści:
Oferujemy aplikacje planistyczne umożliwiające pełną kontrolę budżetowania poprzez harmonogramowanie i weryfikację wykonania zadań przypisanych poszczególnym pracownikom.
Dostarczamy systemy, które nie tylko ułatwiają i przyspieszają tworzenie planów, ale również umożliwiają dotarcie do alternatywnych rozwiązań. Na podstawie danych historycznych pozwalają zweryfikować i skorygować zamierzone działania, a ponadto dają możliwość:
Metadane w systemie hurtowni danych to informacje, które opisują definicje, znaczenie, pochodzenie oraz zależności pomiędzy danymi. Charakteryzują dokładnie każdy element systemu IT: strukturę danych źródłowych, definicje biznesowe, przepływ informacji między aplikacjami czy też identyfikację zależności między obiektami.
Do zarządzania metadanymi używa się rozwiązań, które usprawniają i porządkują procesy odkrywania, analizowania i pojmowania zależności pomiędzy licznymi obiektami w systemach IT oraz informacjami w globalnej perspektywie całego przedsiębiorstwa.
W praktyce pozwalają swoim użytkownikom m. in.:
Master Data Management to zestaw procesów i narzędzi niezbędnych do poprawnego zarządzania i definiowania głównych referencyjnych, ale nie transakcyjnych danych organizacji. Agreguje, zapewnia odpowiednią jakość, spójność i dystrybucję tych właśnie informacji w obrębie całej firmy. Wspiera zarządzanie obszarów takich jak: klient, produkt, konto, pracownik oraz dostawca.
Implementowane tego typu rozwiązania pozwalają w praktyce na m. in.:
Dla zapewnienia stuprocentowej wiarygodności posiadanych danych, oferujemy usługę zarządzania jakością danych – Data Quality, która pomoże w:
Podstawowym elementem każdego rozwiązania klasy Business Intelligence są dobrze opracowane procesy integracji danych, zwane potocznie procesami ETL (z ang.: Extraction, Transformation, Loading).
Poprawnie zdefiniowane procesy ETL umożliwiają zamienienie ogromnej ilości różnorodnych danych, w łatwo dostępne, usystematyzowane i użyteczne dla każdej firmy informacje. Innymi słowy pozwalają:
Docelowe systemy raportowe procesów ETL, podobnie jak w przypadku systemów źródłowych, mogą być w pełni dowolne: od plików płaskich, przez różnorodne aplikacje zewnętrzne i zewnętrzne systemy raportowe, po dedykowane hurtownie danych.
Wizualizacja danych
Dzięki właściwym technikom wizualizacyjnym możliwe jest zarówno tworzenie rozbudowanych raportów, jak i zaawansowana analiza danych oraz bieżące monitorowanie sytuacji w firmie z pomocą odpowiednio zdefiniowanych mierników KPI.
Sztuczna Inteligencja
Sztuczna Inteligencja to zaawansowane rozwiązania wykorzystywane w biznesie, pozwalające na automatyzację procesu podejmowania decyzji w oparciu o dane. Może dostarczać informacji na temat trendów, przewidywać zdarzenia czy proponować rozwiązania.
Raportowanie
Systemy Business Intelligence umożliwiają zbieranie danych z różnych źródeł i prezentowanie ich w sposób spójny, przejrzysty i intuicyjny.
Data Science & Big Data
Zadaniem analityka jest praca na danych w taki sposób, żeby wydobyć z nich wiedzę na temat zjawisk zarówno w przedsiębiorstwie, jak i poza nim oraz znaleźć występujące między nimi korelacje. Następnie wiedza jest dostarczana w przystępnej formie osobom podejmującym decyzje biznesowe.
Uczenie maszynowe
Dzięki uczeniu maszynowemu komputery są w stanie w sposób zautomatyzowany optymalizować procesy w przedsiębiorstwie czy tworzyć analizy predykcyjne służące np. do przewidywania awarii maszyn, dzięki czemu można dokonać niezbędnych napraw, zanim dojdzie do usterki i przestoju.
Dzięki outsourcingowi programistów, zespołów lub całych projektów IT maleją standardowe koszty zatrudnienia, jakie ponosisz, tworząc własny zespół. Zyskujesz także czas, dzięki wyeliminowaniu konieczności prowadzenia czasochłonnych procesów rekrutacyjnych. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, w czym możemy Ci pomóc.