Dedykowane rozwiązania dla cyfrowej platformy e-commerce w Google Cloud

KRAJ: Szwecja

SEKTOR: E-commerce i retail

USŁUGI: Oprogramowanie dedykowane, Usługi chmurowe

OBSZAR: Google Cloud Platform, JavaScript, PHP, React, SQL

ZESPÓŁ: 18

Dedykowane rozwiązania dla cyfrowej platformy e-commerce w Google Cloud

Współpracujemy z właścicielem jednej z największych platform e-commerce obsługującej ponad 2 miliony aktywnych klientów poprzez sklep Boozt.com.
Potrzeba

Klient poszukiwał wsparcia w obszarze rozwoju dedykowanego systemu biznesowego. Po doświadczeniach związanych z outsourcingiem do Indii oraz Wietnamu, klient postanowił przenieść development bliżej swojej siedziby, tak by zapewnić lepszą kontrolę nad rozwojem technologicznym systemu. Boozt oczekiwał od partnera technologicznego wysokiej jakości umiejętności komunikacyjnych.

Zakres współpracy

W trakcie trwającej od 2017 roku współpracy, zespół JCommerce wspiera różnego rodzaju projekty rozwoju oprogramowania, koncentrując się głównie na technologii PHP, React oraz Google Cloud.

Rozmawialiśmy z wieloma różnymi dostawcami oprogramowania i JCommerce okazało się dla nas dobrym partnerem. Zarówno pod względem czasu podróży, jak dostępności zasobów technicznych oraz gotowej infrastruktury. Developerzy, z którymi współpracujemy są bardzo dobrzy technicznie, a JCommerce zawsze słucha naszych oczekiwań względem zespołu.

Tobias Sjölin, Project Director w Boozt
Dedykowany system ERP

Celem projektu było stworzenie autorskiego systemu ERP tworzonego w technologii PHP przy wykorzystaniu frameworka Symfony. System jest zintegrowany z innymi systemami stworzonymi w oparciu o technologię PHP, wykorzystywanymi przez klienta do obsługi sklepu internetowego. Podstawowym zadaniem systemu było usprawnienie procesów w obszarze Finansów i Magazynu, w tym obsługi zamówień.

Rozwój platform e-commerce

Zespół PHP składający się z 18 developerów z JCommerce wspierał rozwój dedykowanych platform e-commerce: Boozt.com oraz Booztlet.com. W ramach projektu zespół brał udział w tworzeniu szeregu usług mających na celu poszerzenie możliwości platformy, takich jak:

 • portal do zarządzania programem partnerskim,
 • portal do obsługi dostawców,
 • projekt BMP, obejmujący wsparcie w planowaniu aktywności marketingowych oraz zarządzanie relacjami z markami i reklamodawcami,
 • zarządzanie plikami w ramach Google Cloud Platform.

W trakcie realizacji projektu zespół był także odpowiedzialny za zapewnienie usług usprawniających komunikację z partnerami klienta oraz dostawcami, a także za narzędzia do zarządzania finansami i logistyką.

Najlepsze praktyki
 • Kick-off projektu twarzą w twarz, podczas którego zespół zapoznał się ze standardami i praktykami Boozt, celami projektu, a także harmonogramem i zakresem prac projektowych.
 • Codzienna komunikacja prowadzona za pośrednictwem platformy Slack.
 • Codzienne i cotygodniowe telekonferencje pozwalające śledzić postępy w projekcie i wprowadzać korekty w harmonogramie.
 • Mianowanie w zespole JCommerce Team Leadera.
 • Zapewnienie bezpośredniego kontaktu pomiędzy developerami a przedstawicielami biznesu.
 • Aktywny udział klienta w realizacji projektu – możliwość rotacji programistów pomiędzy projektami klienta.
 • Dedykowane centrum developmentu z elementami brandingu marki Boozt, co miało pozytywny wpływ na zaangażowanie developerów i identyfikowanie się z projektem klienta.
 • Integracja zespołów obejmująca wizyty on-site oraz udział w różnych inicjatywach, m.in. Business Run.
 • Wspólny udział w konferencji PHPers Summit Tech.
 • Wsparcie różnorodności w zespole projektowym.

Wysoko wykwalifikowani i komunikatywni developerzy, dostarczyli znakomitej jakości usługi, pomimo skomplikowanych i ambitnych zadań. JCommerce jest profesjonalnym i elastycznym partnerem, który dobrze rozumie nasze wymagania i priorytety.

Jesper Brøndum, CTO w Boozt
Technologie

PHP, Symfony, React, MySQL, JavaScript, Google Cloud Platform

Korzyści dla klienta
 • Wsparci silnego, kompetentnego zespołu PHP
 • Długofalowe relacje partnerskie przekładające się na lepszą współpracę
 • Zestaw najlepszych praktywch usprawniających proces wdrożenia projektu, np. stosowanie metod Kanban.
 • Efektywna komunikacja i integracja z zespołem dzięki wsparciu nearshoringowym.
O kliencie

Boozt Fasion AB jest właścicielem sklepów Boozt.com oraz Booztlet.com, oferujących asortyment modowy ponad 400 skandynawskich i międzynarodowych marek.

OSTATNIO ZREALIZOWANE PROJEKTY

Szukasz programistów lub doświadczonego zespołu?

Napisz do nas