Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - JCommerce

JCommerce

Od ponad 13 lat specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach Java, .NET, PHP, Front-End oraz systemów Business Intelligence i ERP. Realizujemy projekty programistyczno-wdrożeniowe oraz świadczymy usługi outsourcingu. Zawsze staramy się być partnerem naszych Klientów.

Premiera polskiej wersji Microsoft Dynamics 365 Business Central

12 marca odbyła się oficjalna polska premiera Polskiej Funkcjonalności systemu Dynamics 365 Business Central w chmurze. Jakie zmiany przynosi nam następca MS Dynamics NAV?

Polska Funkcjonalność to dedykowany moduł systemu ERP Dynamics, który dostosowuje działanie narzędzia do polskich warunków prawnych i podatkowych. Moduł umożliwia między innymi rozliczanie deklaracji VAT, tworzenie i wysyłanie plików JPK czy import kursów wymiany NBP.

Microsoft Dynamics 365 Business Central to następca systemu Microsoft Dynamics NAV. Po 13 latach z nazwy systemu znika człon NAV, a w jego miejsce pojawia się znany z innych rozwiązań firmy „365" (analogicznie do Office 365). Nowa wersja systemu to nie tylko zmiana nazwy. Człon 365 oznacza przede wszystkim, że również i w przypadku tego narzędzia Microsoft postawiło na chmurę. Ale to nie koniec rewolucji. Podobnie jak w przypadku pakietu Office wersja 365 Business Central przynosi także zmianę modelu licencjonowania.

Zgodnie z informacją podaną podczas premiery licencje Microsoft Dynamics 365 Business Central w wersji chmurowej dostępne są tylko w modelu licencjonowania CSP (Cloud Solution Provider). Licencje CSP polegają na dzierżawie oprogramowania na dany okres abonamentowy, zwykle miesięczny. Liczbę licencji można w każdej chwili dowolnie zmniejszać lub zwiększać, są to jednak licencje przypisane imiennie do konkretnych użytkowników.
Polscy użytkownicy systemu, którzy chcieliby wdrożyć u siebie wersję Dynamics 365 Business Central on premises, muszą wciąż jeszcze czekać na premierę Polskiej Funkcjonalności systemu. Premiera Polskiej Funkcjonalności dla wersji on premises zapowiedziana została na 2 kwietnia.

Wszystkich zainteresowanych zmianami w nowej wersji systemu ERP zapraszamy do obejrzenia webinaru: Czy Dynamics 365 Business Central to rewolucja w branży ERP?

 

Powiązane aktualności

Nowości w Microsoft Dynamics NAV 2016
W styczniu 2016 roku Microsoft zaprezentował najnowszą wersję systemu NAV 2016, który uwzględniając bieżące potrzeby użytkowników, został rozbudowany o kilka znaczących funkcjonalności.

Skontaktuj się z nami