Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - JCommerce

JCommerce

Od ponad 13 lat specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach Java, .NET, PHP, Front-End oraz systemów Business Intelligence i ERP. Realizujemy projekty programistyczno-wdrożeniowe oraz świadczymy usługi outsourcingu. Zawsze staramy się być partnerem naszych Klientów.

Qlik doceniony w raportach firm analityczno-doradczych Forrester i BARC

W ostatnim czasie ukazały się dwa kolejne raporty, które wskazują wysoką pozycję rozwiązań firmy Qlik na rynku systemów Business Intelligence.

Wysoka ocena QlikView i Qlik Sense, w raportach takich jak The Forrester Wave: Enterprise BI Platforms With Majority On-Premises Deployments, Q3 2017 oraz BARC 2017 Score Enterprise BI and Analytics Platforms, potwierdza pozycję firmy jako lidera w branży.

Specjaliści zgodnie wskazują, że klasyczne kryteria stosowane do tej pory do merytorycznej oceny systemów BI (głównie w zakresie możliwości tworzenia zapytań, raportowania czy wizualizacji), nie są już wystarczające. Tak naprawdę, jeśli chodzi o funkcjonalność, wszystkie systemy oferują niemal to samo. Sytuację doskonale ilustruje jeden z raportów, według którego każde narzędzie Business Intelligence działa dobrze, jeśli wiemy dokładnie, o co chcemy zapytać.

I właśnie tutaj jest klucz do zrozumienia wysokiej oceny narzędzi Qlik. W dużej mierze jest to zasługa silnika asocjacyjnego, który pozwala na uzyskiwanie odpowiedzi na pytania, zanim jeszcze zostaną one zadane przez użytkownika.

Główne kryteria konkurencyjności platformy Qlik, akcentowane w najnowszych raportach to przede wszystkim:

  • wyróżniająca technologia, czyli asocjacyjny model analizy danych, wspierany przez przetwarzanie w pamięci RAM, co przyspiesza proces analizowania i ułatwia zmiany w samym modelu danych;
  • zorientowanie na potrzeby użytkownika końcowego i pełne rozwinięcie modelu self-service, który umożliwia intuicyjne tworzenie raportów, analiz, dashboardów, storytellingu, czy całych aplikacji od podstaw;
  • pełna oferta w zakresie BI, przetwarzanie danych lokalnie oraz w chmurze (lub w modelu hybrydowym), a także dostarczanie całościowego pakietu rozwiązań do analiz biznesowych;
  • najnowsze technologie, a przede wszystkim oparcie Qlik Sense o JavaScript oraz HTML5 powoduje, że narzędzie łatwo adaptuje się do potrzeb analityki wbudowanej w inne rozwiązania, a także umożliwia dodawanie nowych możliwości (np. nowe wykresy napisane za pomocą bibliotek D3.js) i języków analizy danych, takich jak R, czy Python.

Powiązane aktualności

Qlik liderem branży BI wg. badania BARC
Opublikowano wyniki największego niezależnego badania użytkowników aplikacji typu Business Intelligence na świecie - "The BI Survey 15". Qlik zwyciężył w 20 kategoriach.

Skontaktuj się z nami