Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - JCommerce

JCommerce

Od ponad 12 lat specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach Java, .NET, PHP, Front-End oraz systemów Business Intelligence i ERP. Realizujemy projekty programistyczno-wdrożeniowe oraz świadczymy usługi outsourcingu. Zawsze staramy się być partnerem naszych Klientów.

JCommerce stworzyło Centrum Innowacji dla Przemysłu

JCommerce przy wsparciu PAIH stworzyło Centrum Innowacji dla Przemysłu, w którym w ciągu kolejnych 3 lat zatrudnienie znajdzie przynajmniej 95 specjalistów IT.

Katowickie Centrum Innowacji dla Przemysłu (Industrial Innovation Centre) jest inicjatywą wyjątkową, przede wszystkim z uwagi na to, że zostało powołane przez polską firmę, która już od kilku lat z powodzeniem konkuruje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi producentami oprogramowania dla zaawansowanych sektorów gospodarki.

To przedsięwzięcie wiodącej, polskiej firmy, która realizuje procesy informatyczne o najwyższym poziomie innowacyjności i złożoności – tłumaczy Krzysztof Senger, wiceszef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – JCommerce zdobyło nasze uznanie również ze względu na zaangażowanie spółki w rozwój młodych talentów oraz współpracę z lokalnymi ośrodkami badawczymi i akademickimi".

Na realizację inwestycji firma JCommerce otrzymała rządowy grant w wysokości blisko 1,2 mln zł, który będzie wsparciem w tworzeniu wysokiej jakości miejsc pracy w jednym z priorytetowych sektorów polskiej gospodarki. Inicjatywa doskonale wpisuje się w kryteria Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Centrum Innowacji dla Przemysłu w Katowicach rozpoczęło swoją działalność latem 2017 roku i już znalazło w nim pracę 15 specjalistów, jednak JCommerce planuje jego dalszy dynamiczny rozwój w kolejnych latach.

W ramach projektu podejmować będziemy wielopłaszczyznowe prace nad istniejącymi i nowymi narzędziami informatycznymi dla przemysłu, w tym branży budowlanej, naftowej, gazowej, elektrycznej, energetycznej, automatyki przemysłowej, robotyki, elektroniki precyzyjnej, przemysłowej, ale także dla branży telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej oraz bankowej. Wszystkie obszary wdrażane w ramach tego przedsięwzięcia wymagają szczególnej wiedzy i doświadczenia domenowego – tłumaczy Piotr Zyguła, Prezes JCommerce. – w tym celu, firma zatrudni analityków, programistów, testerów oprogramowania i kierowników projektów. Będą oni opracowywać m.in. szybsze i bezpieczniejsze algorytmy stosowane przy optymalizacji procesów produkcyjnych. Pozwoli to polskim rozwiązaniom na zdobycie przewagi konkurencyjnej i rozwój ich pozycji na rynkach zagranicznych".

Centrum Innowacji dla Przemysłu jest kolejnym krokiem JCommerce w strategii rozwoju swoich usług w zakresie zaawansowanych rozwiązań technologicznych w obszarze Przemysłu 4.0, a także transformacji cyfrowej przedsiębiorstw.

Powiązane aktualności

Dobry Rok w JCommerce
Rok 2015 to niemały powód do dumy dla pracowników i partnerów JCommerce. To przede wszystkim 10 lat obecności firmy na międzynarodowym rynku IT, 7 biur w Polsce i klienci w 16 krajach.
Nowe biuro JCommerce w Bielsku-Białej
Pierwszy cel na rok 2015 został zrealizowany – firma otworzyła biuro w Bielsku-Białej, tworząc już szóstą lokalizację JCommerce w Polsce.