Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - JCommerce

JCommerce

Od ponad 13 lat specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach Java, .NET, PHP, Front-End oraz systemów Business Intelligence i ERP. Realizujemy projekty programistyczno-wdrożeniowe oraz świadczymy usługi outsourcingu. Zawsze staramy się być partnerem naszych Klientów.

Microsoft, Qlik i Tableau znowu w czołówce raportu Gartnera

Raport Gartnera, Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms, potwierdza pozycję największych graczy rynku systemów analityki biznesowej.

Tegoroczny raport firmy badawczej Gartner, analizujący rynek systemów Business Intelligence, pokazuje, że zeszłoroczni zwycięzcy okopali się na pozycji liderów. Po kilku latach dynamicznych zmian w tym zakresie, wzlotów i upadków poszczególnych dostawców, nastąpiła wyraźna stabilizacja.

Pod względem kompletności swojej wizji niekwestionowanym zwycięzcą pozostaje Microsoft. Nic dziwnego, firma posiada bardzo rozbudowaną ofertę narzędzi analitycznych, od dostępnego w każdym biurze Excela, przez dostępne za pośrednictwem SQL Servera Reporting Services, po Power BI, czyli narzędzie do samoobsługowej analityki biznesowej. Innymi słowy Microsoft oferuje produkty dla każdego, w różnym zakresie cenowym – warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że Power BI w podstawowej wersji jest darmowy.

Na drugim miejscu sytuuje się Tableau, który został doceniony przede wszystkim ze względu na swoją intuicyjność, doskonały user experience i łatwość, z jaką tworzone są raporty. Jego wadą jest natomiast skupienie się na dużych klientach korporacyjnych, a co za tym idzie – wysoka cena.

Trzecie miejsce zajęła firma Qlik, która szybko goni swoich konkurentów – głównie dzięki dalszemu rozwojowi Qlik Sense, czyli narzędzia typu self-service. Za największą zaletę tego systemu uznano prostotę w implementacji, a także możliwość błyskawicznego rozpoczęcia analizy danych. Wystarczy wskazać źródła danych, a następnie tworzyć szybkie wizualizacje metodą drag&drop. Również podstawowa wersja Qlik Sense dostępna jest do pobrania za darmo.

Powiązane aktualności

Budujemy platformę Self Service Business Intelligence
Podczas tegorocznej konferencji Microsoft Partner Strategy Conference 2011 w Jachrance, nasz specjalista BI – Michał Noworyta – podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wykorzystania narzędzi Microsoft (Report Builder i PowerPivot) do budowy platformy Business Intelligence. Serdecznie zapraszamy na jego sesję warsztatową, która odbędzie się w drugim dniu konferencji, czyli 25.10.2011.

Skontaktuj się z nami