Nasza strona wykorzystuje ciasteczka by działać jak najsprawniej. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z cookies.
JCommerce - JCommerce

JCommerce

Od ponad 13 lat specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań IT w obszarach Java, .NET, PHP, Front-End oraz systemów Business Intelligence i ERP. Realizujemy projekty programistyczno-wdrożeniowe oraz świadczymy usługi outsourcingu. Zawsze staramy się być partnerem naszych Klientów.

Polska króluje w raportach IT w 2016!

Wyniki tegorocznych międzynarodowych raportów, analizujących sytuację na globalnym rynku IT, wskazują wyraźnie, że polska branża IT ma bardzo duże powody do zadowolenia.

Już od kilku lat nasz kraj jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych i liderem pod względem ilości nowych miejsc pracy, które w ten sposób powstają. Według analityków Ernst&Young w tym roku Polska zajęła pod tym względem 5 miejsce w Europie, po takich potęgach gospodarczych jak Niemcy, UK, Francja, czy Holandia. Jakie są powody tak dużego zainteresowania inwestorów? Przede wszystkim kapitał ludzki, a więc wysokie kompetencje polskich specjalistów.

Polscy programiści stają się powoli najcenniejszą marką polskiej gospodarki. HackerRank porównał kompetencje programistyczne specjalistów z 50 krajów świata i umieścił Polaków na wysokim 3 miejscu, za Chińczykami i Rosjanami, ale za to pozostawiając daleko w tyle Niemców, Brytyjczyków, a nawet Amerykanów. Co więcej, kiedy porównano kompetencje w zakresie konkretnych specjalizacji, polscy programiści Java zajęli 1 miejsce!

Nic więc dziwnego, że to właśnie w Polsce wyrastają jak grzyby po deszczu międzynarodowe centra usług biznesowych - w rankingu A.T. Kearney Global Services Location Index Polska jest na pierwszym miejscu w Europie w rankingu najpopularniejszych lokalizacji takich centrów. Ze względu na niskie koszty, wysokie kompetencje specjalistów i bardzo sprzyjające otoczenie biznesowe Polska jest także potęgą w branży outsourcingu usług IT – w raporcie Raconteur uznana została za najatrakcyjniejszą lokalizację outsourcingu w modelu nearshore w Europie.

Wszystkie raporty dostępne tutaj:

HakerRank: Which Country Would Win in the Programming Olympics?

2016 A.T. Kearney Global Services Location Index

EY’s Attractiveness survey Europe 2016: How can Europe’s investors turn resilience into growth?

Raconteur: Future of outsourcing

Powiązane aktualności

Skontaktuj się z nami