03.08.18
Kategorie: Office Life Wydarzenia

28 kwietnia odbyły się ostatnie zajęcia Akademii JTestera. Uczestnikom, którzy podczas Akademii wyróżnili się zaangażowaniem i najlepiej poradzili sobie z testem sprawdzającym, zaproponowaliśmy 3-miesięczny, płatny staż oraz możliwość zatrudnienia po jego zakończeniu. Kim są i czym się zajmują laureaci Akademii JTestera? Przeczytajcie sami!

Jeżeli nie wiesz, czym jest Akademia JTestera przeczytaj ten artykuł.

Kto dostał się na staż w JCommerce?

Jako pierwszego przedstawiamy Damiana, który po ukończeniu studiów na kierunku logistyka zdecydował się na zmianę zawodu. Wcześniej zajmowałem się różnymi rzeczami: byłem ratownikiem WOPR, potem przez dłuższy czas pracowałem jako wdrożeniowiec systemu WMS, byłem też pracownikiem service desk na pierwszej linii wsparcia. Damian ostatnio sporo czasu poświęcił na rozwój ukierunkowany w stronę testów i programowania. Akademia JTestera idealnie wpasowała się w jego potrzeby. Jak sam mówi: Dodatkową motywacją był fakt, że najlepsi uczestnicy mogli liczyć na płatny staż po ukończeniu Akademii.

W samej Akademii najbardziej podobało mu się podejście prowadzących: W momencie, gdy ktoś powiedział coś niepoprawnie lub był blisko poprawnej odpowiedzi prowadzący starali się wytłumaczyć, dlaczego ktoś się myli. Nasze wypowiedzi nie były ignorowane. Dużym plusem był też interaktywny charakter Akademii.  Zresztą w całej firmie panuje bardzo pozytywna atmosfera, która ułatwia zaaklimatyzowanie się nowym osobom – mówi Damian.

Podobnie jak Damian, również Wojtek – drugi z naszych stażystów – zdecydował się na zmianę zawodu. Od dłuższego czasu planowałem szukać pracy/stażu jako tester, a Akademia ułatwiła realizację mojego celu. Aplikowałem, a potem już poszło – mówi Wojtek. Ukończyłem budownictwo i od 4 lat pracowałem w tym zawodzie. Ostatnie 2 lata spędziłem na dużym kontrakcie, przy budowie I odcinka autostrady A1. Pracowałem tam jako Inżynier budowy/Contract Manager.

Co Wojtkowi najbardziej podobało się w Akademii? Najbardziej podobało mi się to, że w tak krótkim czasie została nam przekazana podstawowa wiedza na temat testowania i scruma. Wszystko było prowadzone zwięźle i na temat przez profesjonalistów – praktyków, którzy często przytaczali przykłady z życia. Sama Akademia dała mi ogrom wiedzy, którą dzięki stażowi mogę skonfrontować z realnym projektem.

Wojtek również podkreśla, że w JCommerce panuje bardzo pozytywna atmosfera. A w końcu o to chodzi, żeby pracować w miejscu, w którym człowiek czuje się dobrze.

Stażyści prywatnie

W JCommerce cenimy ludzi z pasją i pomagamy je realizować (sprawdź jak to robimy). Jak wolny czas spędzają laureaci Akademii JTestera? Damian wolny czas lubi spędzać aktywnie – Biorę udział w grach miejskich, czy questach po mieście. Grywam także w planszówki, a przynajmniej raz w miesiącu staram się odwiedzić jakiś escape room. Wojtek natomiast wolnego czasu ma zdecydowanie mniej, bo od ponad roku jest szczęśliwym tatą. Jednak, gdy uda mu się wygospodarować chwilę dla siebie nadrabia zaległości filmowo-serialowe. Najbardziej lubi thrillery, sci-fi, a także filmy zakrawające o mindfuck. Wojtek uwielbia też muzykę filmową, szczególnie Ennio Morricone i Hansa Zimmer.

Jeżeli chcecie poznać stażystów osobiście to Wojtka znajdziecie w QArramba, a Damiana w .NETinside.

laureaci akademii JTestera

Autor:

Agata Szecówka 03.08.18

Dodaj komentarz: